Zegarek Casio G-Shock GA-2000

Zegarek Casio G-Shock GA-2000 to gratka. Miłośnicy sadomasochistycznych wybryków od dawna czerpią przyjemność z poddawania zegarków Casio G-Shock szeregowi – i często szaleńczych – testów i wstrząsów.

Wystarczy wskoczyć do YouTube, wpisać „G-Shock” lub „test wstrząsów zegarka G-Shock”, a będziesz mógł oglądać wiele szokujących testów wytrzymałości.

Ekstremalne tortury zegarka G-Shock

Testy takie jak upuszczenie zegarka G-Shock z dużej wysokości i wielokrotne rozbijanie go młotkiem są uważane za błahe. Bardziej oburzające eksperymenty obejmowały gotowanie zegarka G-Shock i wrzucenie go do pralki w celu przeprowadzenia cyklu wirowania.

Wytrzymały na tortury

Nie trzeba dodawać, że wspomniane wcześniej zegarki Casio G-Shocks poddane wyszukanym torturom przetrwały, aby wiernie odmierzać czas przez wiele lat. Tymczasem miłośnicy zegarków będą musieli wymyślić jeszcze bardziej pomysłowe sposoby torturowania zegarka. Ponieważ firma Casio ogłasiła, że ​​i tak już potężny zegarek Casio G-Shock będzie jeszcze bardziej odporny.

Piękny model zegarka Ga-2000

Nowy G-Shock GA-2000 jest zapowiadany jako „następny etap” ultra-wytrzymałej spuścizny Casio. Kluczem do tego rozwoju jest ewolucja architektury koperty i wprowadzenie węgla do jego konstrukcji. Sercem obudowy G-Shock jest „pusta struktura”. Dzięki której elektroniczny moduł pomiaru czasu jest amortyzowany przez kieszeń powietrzną pomiędzy mechanizmem a obudową. Z biegiem lat wprowadzono ulepszenia do oryginalnego projektu. Dodano maleńkie amortyzatory w opasce na obudowie i pokryto żywicą przyciski to dalsze wzmocnienie zegarka.

Struktura obudowy mechanizmu zegarka Casio G-Shock Ga-2000

W najnowszej serii ulepszeń G-Shock GA-2000 ma jeszcze bardziej wytrzymałą obudowę. Dzięki „karbonowej osłonie” – monoblokowej obudowie wykonanej z żywicy wzmocnionej włóknem węglowym, która otacza mechanizm. Rozumiemy że użycie włókien węglowych jest uzasadnionym powodem. Materiał ten jest ceniony za to, że jest lekki i wyjątkowo odporny na ciepło i wstrząsy. Jest to idealny wybór dla G-Shock.

Podświetlenie diodą LED

Nowa architektura obudowy ma również wpływ na wygląd nowej generacji G-Shock. Ponieważ zapewnia lepszą ochronę zmodyfikowanej płytki drukowanej, która z kolei eliminuje potrzebę stosowania osłon koronowych. Choć niewątpliwie mocny i imponujący, G-Shock GA-2000 ma bardziej elegancki profil, zwłaszcza po bokach. Na koniec zegarek jest wyposażony w sprytną dźwignię na podstawie pasków, która pozwala na ich wymianę bez użycia narzędzi. Jest to niewielka, ale mile widziana funkcja, zwłaszcza że zegarek jest wyposażony w trzy wymienne opaski.

Model zegarka Casio G-Shock Ga-2000 wyposażony w dodatkowe paski

Dostępny w wielu atrakcyjnych odcieniach, możesz go mieć taki jak lodowy błękit, kanarkowy żółty i ognisty pomarańczowy. GA-2000 łączy mieszankę wysokooktanowej zabawy i hardkorowej funkcjonalności, tak jak tylko G-Shock. Prawdopodobnie wyjdzie z nowej serii testów tortur z nietkniętym wnętrzem.

Opakowanie zegarka Ga-2000 z dodatkowymi paskami.

Wymiary koperty 51.2 mm × 48.7 mm ×14.1 mm carbon
Kolor cyferblatuczarny, szary, niebieski
Mechanizmkwarcowy zasilany z baterii
Pasekwykonany z tworzywa sztucznego, materiału nylonowego
Funkcjepodwójne światło LED, czas światowy, stoper 1/100 sekundy, timer, 5 dziennych alarmów, pełny kalendarz automatyczny do roku 2099
Cenapomarańczowo czarny GA-2000E-4ER – 825 zł,
żółto czarny GA-2000-1A9ER – 649 zł,
niebiesko czarny GA-2000-1A2ER – 649 zł

Zobacz zainspirowany Formułą 1 zegarek Casio Edifice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *